Běžkařské trasy v Jeseníkách

Jeseníky nabízí nepřeberné množství tras všech druhů náročnosti, které vedou nádhernou přírodou s úchvatnými výhledy na zasněženou krajinu. Na běžkách se můžete dostat blízko i daleko. Můžete kroužit po vrstevnicích nebo se zapotit při zdolávání táhlých kopců. Tak jako tak občerstvovacích zastávek s dobrou polévkou a grogem najdete v Jeseníkách dostatek! Abyste vždy věděli, jak jsou na tom jesenické běžkařské trasy, určitě sledujte portál Jdeme na běžky, který informuje o aktuálním stavu všech tras.

Ski areály v Jeseníkách

Z Karlovic se snadno dostanete do těch nejlepších lyžařských areálů v Jeseníkách.

 

Ski areál Praděd - Ovčárna. Na své si tady přijdou začátečníci i zkušení lyžaři, na které čeká černá sjezdovka pod Petrovými Kameny. Areálu se přezdívá Moravský ledovec, a to i protože si tady užijete nejlepší sněhové podmínky v Česku. Sníh se tu drží často již od listopadu do konce dubna.

 

Ski Karlov. Čekají Vás široké sjezdovky se sedačkovou lanovkou pro celou rodinu i černý sešup na Klobouku. Areál má 12 km sjezdovek všech úrovní a pro Vaše pohodlí i přepravu mezi nimi a lyžovat tady můžete i večer na několika osvětlených sjezdovkách.

 

Kopřivná Ski Resort - 16 vleků. Vzdálenost 15 km. V Kopřivné Vás chtějí hýčkat. Čeká na Vás vždy zasněžená a upravená modrá i červená sjezdovka a pro Váš komfort vyhřívaná 6 sedačková lanovka, co zvládne i nástup malých dětí – prostě se pro ně sníží. Program tu mají i bez sněhu, přes rok se sem můžete těšit na bike a fun centrum nebo si odpočinout wellness.


Ski areál Annaberg - Když se vydáte směrem na Bruntál, už 6 km od Karlovic se ocitnete v Andělské hoře. Jsou zde připraveni na lyžaře, snowboardisty, co ocení můstky na skoky, i na malé děti. Jsou zde dva vleky a kolem nich několik denně upravovaných a zasněžovaných sjezdovek.

 

Ski areál Kouty - V Koutech nad Desnou Vás čeká největší moravský ski areál s 6 místnou lanovkou a dalšími třemi vleky. Připraveni jsou zde na rodiny, zkušené lyžaře i snowboardisty a zajezdíte si i večer. Vyzkoušejte novou modrou sjezdovku v délce 3050 m nebo dvě, více než 2 km dlouhé sjezdovky, největším lákadlem je moderní šestisedačková lanovka, první v České republice. Celková délka sjezdovek 11,5 km zaručuje areálu Kouty prvenství mezi moravskými lyžařskými středisky. Nachází se pouhých 40km od penzionu.

 

Ski Červenohorské sedlo -  sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. Vysoká nadmořská výška svědčí sněhovým podmínkám a k tomu jedna lanovka a osm vleků Vás vyvezou k sjezdovkám všech kategorií. Pod sjezdovkami pak najdete veškeré zázemí od občerstvení, přes lyžařskou školu po ski servis. Areál se nachází 30 km od penzionu.

 

Kdyby Vás omrzely sjezdovky, běžky i snowboard, ještě pořád jsou tu sněžnice. Ty Vám dovolí jít se toulat dál od lidí, mimo běžkařské trasy a užívat si ticho zasněžených hor.Penzion Pod Mořským okem

Penzion Pod Mořským okem

Penzion Pod Mořským okem v v Karlovicích hodnocení