Využijte zvýhodněné nabídky
Využijte zvýhodněné nabídky
pro Vaši zimní dovolenou
Využijte zvýhodněné nabídky
Využijte zvýhodněné nabídky
pro Vaši zimní dovolenou
CZ | EN

Zimní aktivity

Běžky

Jeseníky nabízí nepřeberné množství tras všech druhů náročnosti, které vedou nádhernou přírodou

s úchvatnými výhledy na zasněženou krajinu.

 

Lyžařské areály

Ovčárna - Praděd tento areál přezdívaný "Moravský ledovec" je zárukou zimních radovánek během vaší

dovolené. Sněhové podmínky jsou zde ideální od ledna do konce dubna. Každý rok nabízí tento areál nejlepší

sněhové podmínky v rámci celé ČR. 

 

                         Vrbno pod Pradědem - vzdálenost: 5 km od pensionu. Najdete zde restauraci Andělka. Vlek typu TATRAPOMA. Délka sjezdovky 2100 metrů. Vhodné jak pro úplné začatečníky, tak pro pokročilé lyžaře.Umělé zasněžování. Noční lyžování. Facebook zde. Půjčovnu lyžařského vybavení a servis lyží zajišťuje přímo v areálu firma HVsport.


Karlov + Kopřivná - 16 vleků. Vzdálenost 15 km. Od letošní zimy 2017/2018 nabízí Kopřivná zcela novou 6-ti sedačkovou lanovku s bublinou a vyhřívanými sedačkami a nástupním pásem, který se přizvedne v případě, že nastupuje malé dítě. Je zde rovněž nově nachystaná červená sjezdovka, které vede přímo podél lanovky. Vhodné pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře. Navíc v Kopřivné si užijete také večerní lyžování.


Ski areál Annaberg - zábava na sněhu pro celou rodinu - nachází se 6km od pensionu.

 

Ski areál Kouty - vyzkoušejte novou modrou sjezdovku v délce 3050 m nebo dvě, více než 2 km dlouhé sjezdovky, největším lákadlem je moderní šestisedačková lanovka, první v České republice. Celková délka sjezdovek 11,5 km zaručuje areálu Kouty prvenství mezi moravskými lyžařskými středisky. Nachází se pouhých 40km od pensionu.

 

Červenohorské sedlo -  sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. Najdete zde jednu lanovku a 8 vleků a sjezdovyk všech katergoríí náročnosti v průměrné délce 1km. Areál se nachází 30km od pensionu.Zimní aktivity

Běžky

Jeseníky nabízí nepřeberné množství tras všech druhů náročnosti, které vedou nádhernou přírodou

s úchvatnými výhledy na zasněženou krajinu. Na běžkách se můžete dostat blízko i daleko. Můžete kroužit po vrstevnicích nebo se zapotit při zdolávání táhlých kopců. Tak jako tak občerstvovacích zastávek s dobrou polévkou a grogem najdete v Jeseníkách dostatek! Abyste vždy věděli, jak jsou na tom jesenické běžkařské trasy, určitě sledujte portál Bílé stopy, který informuje o aktuálním stavu všech tras.

 

Lyžařské areály

Z Karlovic se snadno dostanete do těch nejlepších lyžařských areálů v Jeseníkách.

Ovčárna - Praděd. Na své si tady přijdou začátečníci i zkušení lyžaři, na které čeká černá sjezdovka pod Petrovými Kameny. Areálu se přezdívá Moravský ledovec, a to i protože si tady užijete nejlepší sněhové podmínky v Česku. Sníh se tu drží často již od listopadu do konce dubna.

 

 

 

                         Vrbno pod Pradědem - Lyžování doslova za humny. Jen 5 km od pensionu. si můžete užít 2100 m dlouhou sjezdovku, kterou zvládnou i začínající lyžaři a vyrazit sem můžete i na noční lyžování. Najdete zde restauraci Andělka. Vlek typu TATRAPOMA. Délka sjezdovky 2100 metrů. Facebook zde. Půjčovnu lyžařského vybavení a servis lyží zajišťuje přímo v areálu firma HVsport.


Ski Karlov. Čekají Vás široké sjezdovky se sedačkovou lanovkou pro celou rodinu i černý sešup na Klobouku. Areál má 12 km sjezdovek všech úrovní a pro Vaše pohodlí i přepravu mezi nimi a lyžovat tady můžete i večer na několika osvětlených sjezdovkách.

 

Kopřivná Resort - 16 vleků. Vzdálenost 15 km. V Kopřivné Vás chtějí hýčkat. Čeká na Vás vždy zasněžená a upravená modrá i červená sjezdovka a pro Váš komfort vyhřívaná 6 sedačková lanovka, co zvládne i nástup malých dětí – prostě se pro ně sníží. Program tu mají i bez sněhu, přes rok se sem můžete těšit na bike a fun centrum nebo si odpočinout wellness.


Ski areál Annaberg - Když se vydáte směrem na Bruntál, už 6 km od Karlovic se ocitnete v Andělské hoře. Jsou zde připraveni na lyžaře, snowboardisty, co ocení můstky na skoky, i na malé děti. Jsou zde dva vleky a kolem nich několik denně upravovaných a zasněžovaných sjezdovek.

 

Ski areál Kouty - V Koutech nad Desnou Vás čeká největší moravský ski areál s 6 místnou lanovkou a dalšími třemi vleky. Připraveni jsou zde na rodiny, zkušené lyžaře i snowboardisty a zajezdíte si i večer. Vyzkoušejte novou modrou sjezdovku v délce 3050 m nebo dvě, více než 2 km dlouhé sjezdovky, největším lákadlem je moderní šestisedačková lanovka, první v České republice. Celková délka sjezdovek 11,5 km zaručuje areálu Kouty prvenství mezi moravskými lyžařskými středisky. Nachází se pouhých 40km od pensionu.

 

Červenohorské sedlo -  sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. Vysoká nadmořská výška svědčí sněhovým podmínkám a k tomu jedna lanovka a osm vleků Vás vyvezou k sjezdovkám všech kategorií. Pod sjezdovkami pak najdete veškeré zázemí od občerstvení, přes lyžařskou školu po ski servis. Areál se nachází 30km od pensionu.

 

Kdyby Vás omrzely sjezdovky, běžky i snowboard, ještě pořád jsou tu sněžnice. Ty Vám dovolí jít se toulat dál od lidí, mimo běžkařské trasy a užívat si ticho zasněžených hor.Penzion Pod Mořským okem v v Karlovicích hodnocení