Běžkařské trasy v Jeseníkách

Jeseníky nabízí nepřeberné množství tras všech druhů náročnosti, které vedou nádhernou přírodou s úchvatnými výhledy na zasněženou krajinu.

Na běžkách se můžete dostat blízko i daleko. Můžete kroužit po vrstevnicích nebo se zapotit při zdolávání táhlých kopců. Tak jako tak občerstvovacích zastávek s dobrou polévkou a grogem najdete v Jeseníkách dostatek! Abyste vždy věděli, jak jsou na tom jesenické běžkařské trasy, určitě sledujte portál »Jdeme na běžky«, který informuje o aktuálním stavu všech tras.

 

Sjezdové lyžování v Jeseníkách

Z Karlovic se snadno dostanete do těch nejlepších lyžařských areálů v Jeseníkách. 

Na odkazech jednotlivých lyžařských středisek najdete aktuální informace o sjezdovkách v Jeseníkách. Například jaká je provozní doba ski areálu, počet a délku sjezdovek v provozu, počet a druh vleků, zda areál poskytuje i večerní lyžování, jestli mají lyžařskou školu, půjčovnu lyží, ski servis, jaká je cena parkoviště a poloha na mapě. Kde se můžete při nepřízni počasí schovat a občerstvit. 

Aby Vás jesenické počasí nepřekvapilo, tak se radši podívejte na předpověď, jaké jsou sněhové podmínky a aktuální teplota.

 

Kdyby Vás omrzely sjezdovky, běžky i snowboard, ještě pořád jsou tu sněžnice. Ty Vám dovolí jít se toulat dál od lidí, mimo běžkařské trasy a užívat si ticho zasněžených hor.

 

Ski areál Annaberg

8 minut autem od penzionu. Menší lyžařské středisko v blízkosti Andělské hory. Je ideální hlavně pro rodiny s dětmi, které nelyžují nebo se začínají učit lyžovat. Součástí areálu je i dětský park s dětským vlekem, pojízdným přepravním pásem, lyžařskou školkou, kolotočem na sněhu a dalšími atrakcemi. Parkování přímo v areálu je zdarma. Cena skipasů je příznivá.

 

Stránky ski areálu 

Pradědova aréna v Karlově Studánce

14 minut autem od penzionu. V areálu je jedna nenáročná modrá sjezdovka ideální pro začínající lyžaře. Cena skipasů je příznivá. Lyžování je ideální spojit s procházkou po krásném lázeňském městečku s nejčistším horským vzduchem ve střední Evropě. Můžete ochutnat Petrův pramen a zajít do kavárny, restaurace nebo wellness.

 

Stránky ski areálu 
Aktuální lyžařské podmínky

Kopřivná Ski Resort

20 minut autem od penzionu. Moderní lyžařské středisko se nachází v obci Malá Morávka.

V areálu je pohodlná 6sedadačková lanovka s vyhříváním a bublinou proti nepřízni počasí, vhodná i pro malé děti. Dále dvě nejdelší uměle osvětlené sjezdovky na Moravě (modrá a červená). Připravená je i samostatná sjezdovka pro začátečníky s pohyblivým přepravním pásem. Snowtubingová dráha, bezplatné atrakce jako je dětské zimní hřiště, bobovací zóna a další. Návštěvnost areálu je regulována optimální kapacitou bezplatných parkoviště a odbavení lyžařů je tedy bez front. Je možné si předem koupit cenově zvýhodněný skipas pro mobilní telefony.

 

Stránky ski areálu

Aktuální lyžařské podmínky 

Ski areál Karlov a Klobouk

25 minut autem od penzionu. Rozlehlé středisko se nachází v obci Karlov pod Pradědem. Na 1 skipas je k dispozici 12 km propojených sjezdovek všech obtížností. Široké modré sjezdovky pro pohodové lyžaře, rodiny a začátečníky, FIS červené a černé sjezdovky pro sportovce a závodníky. Čtyři sedačkové lanovky a další vleky pro rychlé odbavení a největší večerní lyžování na Moravě. Středisko nabízí i lyžařské školy, dětské parky, pojízdné přepravní pásy, Fun arénu pro sáňky a tubing, ski park, měřený slalom a další. 900 parkovacích míst zdarma je přímo u nástupních stanic.

 

Stránky ski areálu

Aktuální lyžařské podmínky 

Ski areál Praděd - Ovčárna, Figura

25 minut autem od penzionu směrem na Ovčárnu. Lyžařský areál se přezdívá Moravský ledovec, a to i protože si tady užijete nejlepší sněhové podmínky v Česku. Je nejvýše položeným lyžařským areálem v ČR. Areál láká svými přírodními krásami a vynikajícími sněhovými podmínkami často již od konce října do konce dubna. Lyžování v CHKO Jeseníky je výhradně na přírodním sněhu s krásnými výhledy do okolí a nejčistším vzduchem v EU. Na své si tady přijdou začátečníci i zkušení lyžaři, na které čekají modré i červené sjezdovky a černá sjezdovka pod Petrovými Kameny. V celém areálu je 7 vleků, ski servis, lyžařská škola a dětské lyžařské hřiště. Placené parkování je na Ovčárně.

 

Stránky ski areálu 
Aktuální lyžařské podmínky

Ski Červenohorské sedlo

35 minut autem od penzionu. Na Červenohorském sedle se sbíhají katastry dvou obcí - Bělá pod Pradědem a Loučná nad Desnou. Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1.164 m a končí 862 m. Tato poloha dává předpoklad pro kvalitní zimní sezónu od poloviny prosince do konce března. Lyžaři mohou využít krytou 4sedačkovou lanovku a 7 lyžařských vleků, které je vyvezou ke sjezdovkám rozmanitých obtížností. Pod sjezdovkami pak najdete veškeré zázemí od občerstvení, přes lyžařskou školu, půjčovnu a ski servis. Součástí areálu je i snowpark. Parkování je pro sjezdaře zdarma do vzdálenosti 200 m.

 

Stránky ski areálu
Aktuální lyžařské podmínky 

Ski areál Kouty

40 minut autem od penzionu. V Koutech nad Desnou Vás čeká moderní ski areál s 6místnou lanovkou a dalšími třemi vleky. Nejdelší modrou sjezdovku na Moravě v délce 3.050 m s převýšením 520 m nejvíce ocení rodiny s dětmi. Vyberou si zde i zkušenější lyžaři, freeridový lyžaři i snowboardisté díky červeným sjezdovkám a 2 freeride zónám. Děti a začátečníci mají k dispozici pojízdný přepravní pás, lyžařskou školu a půjčovnu lyží a snowbardů. K dispozici je i profesionální ski servis. Parkoviště je bezplatné přímo v areálu.


Stránky ski areálu 
Aktuální lyžařské podmínky

Bonera Ramzová

40 minut autem od penzionu. Ke ski areálu se dostanete přímo z obce Ramzová. Skládá se ze dvou úseků z Ramzové na Čerňavu a z Čerňavy na Šerák. 4sedačkou a následně 2sedačkou se dostanete na vrcholy Jeseníků, ze kterých je nádherný výhled na Jeseníky. Dobře si zalyžují i zdatnější lyžaři díky červeným a černé sjezdovce. Pro děti a začínající lyžaře je v areálu vlek s modrou sjezdovkou. Hned pod 4sedačkou je na výběr z několika parkovišť.


Stránky ski areálu 
Aktuální lyžařské podmínky 

Penzion Pod Mořským okem

Penzion Pod Mořským okem

Penzion Pod Mořským okem v v Karlovicích hodnocení